Els clubs de lectura oberts poden abastar una àmplia varietat de gèneres, èpoques, cultures i registres. Es tracta de reunir un grup de persones interessades en la literatura en tota la seva pluralitat de manifestacions i amb ganes de comunicar experiències, sensacions i pensaments.
Conductors:
Susanna Alvàrez, Álvaro Colomer, Pere Guixà, Mario Catelli, David Nel·lo, Òscar Carreño, Elsa Plaza, Mercè Carrillo, Maria San Pedro Sánchez, Maite Casado, Gemma Mulet, Maite Roldán, Fernando Muñiz, Sebastià Bennasar, Daniel Rio, Antonio Lozano i Maria Clara Camps
Com hi puc participar?
Per ser membre d'un club de lectura, cal que t'apuntis a la biblioteca durant el mes de setembre i més endavant ens posarem en contacte amb tu per a la primera trobada.
Donarem prioritat als residents del districte de cada biblioteca i aquelles persones que actualment no assisteixen a cap club de lectura.
Les persones que en els darrers dos anys hagin participat en algun club de lectura només es podran inscriure, en el cas que quedin places lliures, durant la setmana prèvia a l'inici de l'activitat. En cas de no assistir al 80% de les sessions, la plaça quedarà a disposició d'una altra persona preinscrita.
Biblioteca |
Dia |
Hora |
B. Francesca Bonnemaison |
2n dijous |
18.30 h |
B. Gòtic - Andreu Nin |
1r dimarts |
19.00 h |
B. Sant Pau - Santa Creu |
2n dimecres |
19.15 h |
B. Esquerra de l'Eixample - Agustí Centelles |
2n dimarts |
19.00 h |
B. Joan Miró (inscripcions a b.barcelona.jm@diba.cat) |
1r dilluns |
19.00 h |
B. Sant Antoni - Joan Oliver |
4t dilluns |
19.00 h |
B. Sofia Barat |
2n dimecres |
11.00 h |
B. Francesc Candel |
2n dilluns |
19.30 h |
B. Poble-sec - Francesc Boix (accessible per persones amb discapacitat auditiva) |
4t dilluns |
19.00 h |
B. Vapor Vell |
4t dimecres |
19.00 h |
B. Can Rosés |
1r dijous |
19.00 h |
B. Les Corts - Miquel Llongueras |
3r dilluns |
19.30 h |
B. Clarà |
3r dimarts |
19.00 h |
B. Sant Gervasi - Joan Maragall |
2n dimecres |
19.00 h |
B. Vallcarca i els Penitents - M. Antonieta Cot |
2n dijous |
19.00 h |
B. Guinardó - Mercè Rodoreda |
3r dijous |
19.00 h |
B. Canyelles |
4t dijous |
18.00 h |
B. Les Roquetes |
1r dijous |
19.00 h |
B. Nou Barris |
3er dimecres |
19.00 h |
B. Vilapicina i la Torre Llobeta |
1r dijous |
19.00 h |
B. Zona Nord |
1r dimarts |
19.00 h |
B. Bon Pastor |
3r dimarts |
19.00 h |
B. Ignasi Iglésias - Can Fabra |
4t dimecres |
19.00 h |
B. La Sagrera - Marina Clotet |
3r dimecres |
18.00 h |
B. Trinitat Vella - J. Barbero |
1r dimecres |
18.30 h |
B. Camp de l'Arpa - Caterina Albert |
1r dimecres |
19.00 h |
B. El Clot - Josep Benet |
1r dimarts |
19.00 h |
B. Poblenou - Manuel Arranz |
2n dimecres |
19.00 h |
B. Ramon d'Alòs - Moner |
3r dimarts |
19.00 h |
B. Sant Martí de Provençals |
4t dijous |
18.00 h |
B. Xavier Benguerel |
1r dimarts |
19.00 h |