PROCREACIÓ: Arxiu Companyies Residents

LA INTRUSA / Foto: Julian Martin

En els seus 4 anys de vida, més de 35 companyies han passat pels nostres espais, abordant en les seves propostes múltiples dimensions del camp escènic: dramatúrgia, danses urbanes, performance, flamenc, nous llenguatges, acrobàcies, música electrònica, circ contemporani i teatre físic, entre altres. Aquesta diversitat escènica ha permès oferir un espai interdisciplinari de suport i exploració per als creadors escènics, i acostar nous llenguatges i tendències escèniques al barri de Sant Martí de Provençals, amb l’objectiu de formar nous públics i interessos culturals al territori.

Coneix els projectes que han estat part de la nostra convocatòria de suport a la creació.

> COMPANYIES RESIDENTS 2017/2018

  1. AdriMascort amb 'Autoretrat' (dansa contemporània) - *No farà residència per incompatibilitat d'horaris.
  2. Miranda Alfonso amb 'Hilando Liando' (nom provisional) (flamenc, dansa espanyola)
  3. Sandra Sotelo & Néstor Calderer amb 'Arrítmies - Ad Libitum' (dansa performance i música).
  4. Cia Momo Teatro amb 'Porlocualo de Giuseppe Bertolucci' (teatre).
  5. Àngela Peris amb 'Hola Lola!' (dansa - nous llenguatges)
  6. Francesca Merisio amb 'Absurdum Delirium femme placer' (multidisciplinar - circ).

> COMPANYIES RESIDENTS 2016/2017

  1. Montón de Paja y Trigo (dansa contemporània) 
  2. Matías Kruger i Marc Fernández -'Ior'(dansa/acrobàcia/teatre físic)
  3. Rubén Rio (circ-teatre gestual) 
  4. Cia. Fac-of  - 'Inèrcia'(teatre)
  5. Luka Chkhaidze -' Shedding / Mudant' (dansa/teatre) 
  6. Cia Úlver  
  7. Andrea Thorson (circ/acrobàcies)
  8. Cia: Toc Toc Théâtre (circ/clown/teatre gestual)
  9. Cia: Rue Midi (teatre post-dramàtic) 
  10. Rachel Tew / dance group ra (dansa/audiovisuals)
  11. Grupo Rotonda (dansa/música electrònica)

> COMPANYIES RESIDENTS DES DE FEBRER 2016

  1. Emanuel Santana - 'Trans in Satnam' (Dansa-Teatre-Performance)
  2. Rocío Limo - 'Comer manzanas' (Performance)
  3. Three Planes Collective amb Isabel López (Dansa contemporània)
  4. Juny Sun i Godlive Lawani (Dansa contemporània)

> COMPANYIES RESIDENTS DES DE NOVEMBRE 2016

  1. Luka Chkhaidze - 'Nedant al mar' (dansa/ teatre experimental)
  2. Cia. El Cruce/Rubén Río - 'La prueba - Exit' (circ contemporani / teatre físic / música)
  3. Cia. Matias Krüger i Marc Fernández- 'Dabka'  (dansa / circ contemporani)
  4. Cia. Fac-òf - 'Inèrcia' (teatre)
  5. Cia. Úlver - 'Màquina Lolita' (teatre)
  6. Montón de Paja y Trigo/Javier Guerrero Nieto - 'Avenida Paradise' (dansa contemporània / noves dramatúrgies)

> COMPANYIES RESIDENTS 2015-2016

  1. ImpactaT Teatre - 'Sense Pausa' (teatre)
  2. Mireia Piñol i Nadia Pesarrodona (Dansa contemporània)
  3. Cia Roots (danses urbanes)
  4. Triana Doce, Inma Martínez i Bruno Sraer - 'Agua trae' (fusió de danses afrocubanes)
  5. Cia El Cruce - 'Punt i coma' (teatre-circ)
  6. La Insòlita Produccions - ‘Un viaje a la luna’ (teatre)
  7. The Red Flamingas - ‘Circ Glacé’ (Circ i Clown) 

> COMPANYIES RESIDENTS 2014-2015

  1. BCN Roller Dance (dansa sobre patins) 
  2. Diego Garrido - ‘Sin Miedo’ (dansa experimental) 
  3. Cia. Dimpro - ‘Puppets’ (dansa contemporània) 
  4. Cia. Cero - ‘Chiquita Equinoccio’ (dansa contemporània) 
  5. Romain Chat i Quim Vilagran - ‘El Otro’ (dansa performace) 
  6. Glòria Llevat i Jaime Barbosa - ‘Buscant un lloc’ (dansa contemporània)  
  7. Cia Èxtasis - ‘Kátharsis’ (teatre)

> COMPANYIES RESIDENTS 2013-2014

  1. Natalia Jiménez - ‘Proyecto Conjugaciones’ (dansa contemporània)
  2. FDout - ‘Close to the body’ (dansa i música experimental)
  3. Laura Guiteras - ‘Mrs. Brownie’ (música i titelles)
  4. Roser Tutusaus i Tara Motazed - ‘At any price’ (dansa contemporània)
  5. Mai Rojas - ‘Una ventana al mundo’ (mim i teatre físic)
  6. Francisco Córdova - ‘En 3a persona’ (dansa i teatre físic)

Compartir