Qui en forma part?

El plenari del Consell Ciutadà per la Sostenibilitat 

El Plenari és l'òrgan de màxima representació, debat i participació del Consell Ciutadà per la Sostenibilitat. Els membres del Consell Ciutadà per la Sostenibilitat representen la xarxa de Barcelona + Sostenible i contribueixen a estendre la cultura de la sostenibilitat a la ciutat impulsant el Compromís Ciutadà per la Sostenibilitat, la seva implantació i seguiment.

Està integrat per:

Presidència:

Il·lma Sra. Janet Sanz i Cid, 4a Tinent d'Alcaldessa de Barcelona.

Vicepresidència

- Sr. Lluís Sala i Garcia, representant del Col·legi Sant Ramon Nonat.

En representació dels Grups Municipals:

- Il.lma. Sra. Eva Herrero i Alonso, representant del Grup Municipal de Barcelona en Comú. 

- Il·lma. Sra. Francina Vila, representant del Grup Municipal Partit Demòcrata de Catalunya (PDeCAT-Unió-Demòcrates).

- Il.lm. Sr. Santiago Alonso i Beltran, representant del Grup Municipal de Ciutadans. 

- Sr. Quim Sangrà, representant del Grup Municipal d'Esquerra Republicana.

- Il·lm Daniel Mòdol, representant del Grup Municipal Socialista.

- Sr. Boris Valls i Guardiola, representant del Grup Municipal del Partit Popular.

- Sr. Marc Cerdà Domènech, representant del Grup Municipal CUP Capgirem Barcelona.

En representació dels districtes de la ciutat:

- Sr. Santi Ibarra, representant del Districte de Ciutat Vella. 

- Sr. Francesc Magrinyà, representant del Districte de l'Eixample. 

- Sr. Francesc Xavier Esteve Gómez de Travesedo, representant del Districte de Sants-Montjuïc. 

- Sr. Antoni Coll Tort, representant del Districte de les Corts. 

- Sr. Ramon Bernal Sánchez, representant del Districte de Sarrià-Sant Gervasi. 

- Sr. David Montfort, representant de Districte de Gràcia. 

- Sr. Víctor Valls Andrés, representant del Districte d’Horta-Guinardó. 

- Sra. Jennifer Coronado i Ortega, representant del Districte de Nou Barris. 

- Sr. Josep Alberjón i Fumanal, representant del Districte de Sant Andreu. 

- Sra. Eva Campos i Paladio, representant del Districte de Sant Martí.

En representació dels diferents sectors de les organitzacions signants del Compromís Ciutadà per la Sostenibilitat:

Associatiu i cívic:

- Sr. Josep Lluis Soler i Montagut, representant de l’Associació Natur Catalunya.

- Sra. Núria Pedrals i Pugès, representant d’AuS, Arquitectes per la Sostenibilitat, Col·legi d’Arquitectes de Catalunya. 

- Sr. Joan Salabert i Loscos, representant del Centre d'Ecologia i Projectes Alternatius (CEPA) - Federació Ecologistes de Catalunya.

- Sr. Jérémie Fosse, representant d’eco-union. 

- Sr. Sergi López-Grado i Padreny, representant de la Federació d'Associacions de Veïns i Veïnes de Barcelona.

- Sra. Rosa García i Segura, representant de la Fundació Catalana per a la Prevenció de Residus i el Consum Responsable - Rezero. 

- Sr. Joan López i Carrascosa, representant de la Fundació Hospital Plató. 

- Sra. Marta Gumà i Bondia, representant de la Lliga per a la Defensa del Patrimoni Natural - DEPANA. 

- Sr. Josep Espigulé i Dalmau, representant de la Societat Catalana d'Educació Ambiental.

Empresarial:

- Sr. Josep Lluís Guiu i Agustí, representant de Cellnex Telecom. 

- Sr. Josep Maria Miranda i Garuz, representant d’ACEFAT AIE. 

- Sr. Julio Bermejo, representant d’Arquitectura Ambiental. 

- Sr. Josep Martínez Ruzafa, representant del Club EMAS.

- Sra. Robert Gauxax Tolos, representant de Gas Natural Distribución SDG, S.A. 

- Sra. María Luz Castilla i Porquet, representant de PricewaterhouseCoopers Auditores, S.L.

- Sr. Sònia Centelles, representant de Transports Metropolitans de Barcelona.

Centres educatius:

- Sra. Clara Casas i Casas, representant del Col·legi la Merced. 

- Sr. Ignacio Padró i Torrejón, representant del Col·legi Maristes Sants-Les Corts. 

- Sr. Lluís Sala i Garcia, representant del Col·legi Sant Ramon Nonat. 

- Sr. Josep Pascual i Masana, representant de l’Escola Betània-Patmos. 

- Sra. Maria Roca i Parpal, representant de l’Escola Bressol Municipal Cobi. 

- Sra. Neus Pons i Prats, representant de l’Escola Font d’en Fargas. 

- Sra. Laura Gordillo i Ferré, representant de l’Escola Nostra Senyora de Lurdes. 

- Sr. Oriol Batlle i Gasch, representant de l’Escola Pia de Sarrià- Calassanç - Escola Pia Sant Antoni.

- Sr. Raül Ferrando i Mompó, representant de l’Institut Barri Besòs.

Universitats:

- Sra. Belén Zárate, representant de la Universitat Internacional de Catalunya – UIC. 

- Sra. Maria Teresa Vilalta, representant de la Universitat de Barcelona. 

- Sra. Mònica Figueras i Maz, representant de la Universitat Pompeu Fabra.

Col·legis professionals:

- Sr. José Luis Casanova i Acha, representant del Col·legi de Biòlegs de Catalunya. 

- Sr. Xavier Franch i López, representant del Col·legi d'Educadores i Educadors Socials de Catalunya. 

- Sra. Laura Alonso de Dios, representant del Col·legi d'Enginyers Graduats i Enginyers Tècnics Industrials de Barcelona, Enginyers BCN. 

- Sra. Gemma Solanas i Romero, representant de l’Il·lustre Col·legi d'Advocats de Barcelona.

Sindicats:

- Sra. Laura Diéguez i Ferrer, representant de CCOO de Catalunya. 

- Sr. Dionís Oña i Martín, representant d’UGT- Unió General de Treballadors.

Administracions:

- Sr. Joan Pinyol i Ribas, representant de l’Àrea Metropolitana de Barcelona (AMB).

En representació de les entitats més significatives de la ciutat, signants del Compromís Ciutadà per la Sostenibilitat:

- Sr. Alfredo Martínez-Sabadell i Miguel, representant de la Cambra Oficial de Comerç, Indústria i Navegació de Barcelona.

- Sr. Leo Bejarano, representant del Col·legi d’Ambientòlegs de Catalunya.

- Sr. Miquel Donnay i Richarte, representant del Consell de Gremis de Comerç, Serveis i Turisme de Barcelona.

- Sra. Carme Lleó, representant del Consell de la Joventut de Barcelona.

- Sra. Alba Cabañas i Varales, representant de Foment del Treball Nacional.

- Sra. Montserrat Tohà i Solé, representant de la Fundació Institut de Reinserció Social – IRES.

- Sr. Pere Vives i Santa Eulàlia, representant de la Fundació Pere Tarrés.

- Sr. Alejandro Goñi i Febrer, representant de PIMEC - Petita i Mitjana Empresa de Catalunya.

- Sr. Josep Maria Elvira i Tarancón, representant de Roba Amiga Empresa d’Inserció SL.

- Sr. Xavier Palos i Ezquerra, representant de la Xarxa d'Economia Solidària.

Secretari tècnic:

- Secretari tècnic: Sra. Marta Cuixart Tornos.