Esteu aquí

Cartipàs del Districte de les Corts

A continuació es presenta la composició del Consell de Districte, la Junta de Portaveus, la Comissió de Govern, les Comissions Consultives, el Consell Ciutadà, els Consells de Barri, Consells Sectorials i Consells d'Equipaments culturals i esportius, previstos a les Normes reguladores del Funcionament dels Districtes i designació dels seus membres.

El Cartipàs del Districte complet es pot consultar aquí.

Consell de Districte
    Presidència: Francisco Sierra (C's)
    Vicepresidència: Àngels Ventura (GMD)
    Regidoria: Agustí Colom (BComú-E)
    Regidors i regidores adscrits:
          Sònia Recasens (GMD)
          Joan J. Puigcorbé (ERC-AM)
          Alberto Fernández (PP)
          Montserrat Ballarín (PSC-CP)
          Josep Garganté (CUP-PA)
    Consellers:
         BComú-E: Antoni Coll i Laura Cañadas
         GMD: Lídia Gàllego, Àngels Ventura, Èric Mazano, Rodolfo Mancho,
         Cristian Sais i Matías Ramon
         C's: Pau Guix i Sonia Reina
         PP: Míriam Casanovas i Xavier Cañigueral
         ERC-AM: Jordi Castellana
         PSC-CP: Carlos Hornero
         CUP-PA: Marc Faustino

Junta de Portaveus
     Presidència: Francisco Sierra
     Regidoria: Agustí Colom
     Grup de BComú-E: Laura Cañadas (adjunt; Antoni Coll)
     Grup Municipal Demòcrata: Lídia Gallego (adjunt; Matías Ramon)
     Grup de C's: Pau Guix (adjunta; Sonia Reina)
     Grup de PP: Míriam Casanova (adjunt; Xavier Cañigueral)
     Grup d'ERC-AM: Jordi Castellana
     Grup de PSC-CP: Carlos Hornero
     Grup de CUP-PA: Marc Faustino

Comissions Consultives
     De Medi Ambient, Urbanisme i Obres: Antoni Coll
     De Serveis a les Persones i Benestar Social: Laura Cañadas
     De Via Pública, Seguretat, Mobilitat, Serveis Municipals i Presidència: Carlos Hornero

Consell Ciutadà
    Presidència: Francisco Sierra (C's)
    Regidoria: Agustí Colom (BComú-E)
    5 Regidors adscrits
    15 Consellers de Districte

Audiència Pública
    Presidència: Francisco Sierra (C's)

Consells de Barri
     Pedralbes: Agustí Colom
     La Maternitat i Sant Ramon: Agustí Colom
     Les Corts: Agustí Colom

Consells sectorials
     De Presidència, Drets de la Ciutadania, Participació, Seguretat i
     Prevenció: Laura Cañadas
     D'Ecologia, Urbanisme i Mobilitat: Antoni Coll
     De Drets Socials, Cultura i Esports: Carlos Hornero
     De Salut: Laura Cañadas
     Escolar: Laura Cañadas
     D'Economia i Hisenda: Carlos Hornero

Consells d'equipaments culturals i esportius
     Centre Cívic Tomasa Cuevas - Les Corts: Laura Cañadas
     Centre Cívic Can Deu: Laura Cañadas
     Centre Cívic Joan Oliver 'Pere Quart': Carlos Hornero
     Centre Cívic Josep M. Trias i Peitx: Carlos Hornero
     Centre Esportiu Mpal. Les Corts: Carlos Hornero
     Centre Esportiu Mpal. Arístides Maillol: Carlos Hornero
     Poliesportiu L'Illa: Carlos Hornero