Clubs de lectura oberts

Els clubs de lectura oberts poden abastar una àmplia varietat de gèneres, èpoques, cultures i registres. Es tracta de reunir un grup de persones interessades en la literatura en tota la seva pluralitat de manifestacions i amb ganes de comunicar experiències, sensacions i pensaments.

Preinscripció:

A partir del 9 de setembre s’obre la preinscripció oficial per als nous membres dels clubs. Tenen prioritat les persones que només han participat un any en un club de lectura i les que encara no ho han fet mai (les persones que en els darrers anys hagin participat en dos clubs de lectura només es podran inscriure si queden places disponibles).

A partir del 16 de setembre, si queden places lliures, qualsevol usuari o usuària, encara que hagi ja participat dos anys en els clubs, es podrà apuntar.

Biblioteca Dia Hora  Conductor 
Jaume Fuster 1r dilluns 18.30 h     Muntsa Turon
Les Corts - Miquel Llongueras 1r dilluns 19.00 h Matías Néspolo
El Clot - Josep Benet (*) 3r dimarts 18.30 h       Matías Néspolo
Gòtic - Andreu Nin 1r dimarts 18.30 h Albert Forns
Xavier Benguerel 1r dimarts 18.00 h David Nel·lo
Vilapicina i la Torre Llobeta 1r dimarts 18.30 h Gabi Martínez
Zona Nord 1r dimarts 19.00 h Ernesto Mallo
Montbau - Albert Pérez Baró 1r dimecres 18.30 h Ricardo Reitano
Trinitat Vella - José Barbero 1r dimecres 18.30 h Pere Guixà
Camp de l’Arpa - Caterina Albert 1r dimecres 18.30 h Anna Ballbona       
Les Roquetes - Rafa Juncadella 1r dijous 19.00 h Eduardo Ruiz Sosa
Francesc Candel 2n dilluns 18.30 h David Nel·lo
Esquerra de l’Eixample - Agustí Centelles 2n dilluns 18.30 h Antonio Lozano
Sofia Barat 2n dimecres         11.00 h    Anna Ballbona
Poblenou - Manuel Arranz 2n dimecres 19.00 h Mario Catelli
Sagrada Família - Josep M. Ainaud de Lasarte        2n dimecres 18.30 h Matías Néspolo
Sant Gervasi - Joan Maragall 2n dimecres 18.30 h Irene Pujadas
Sant Pau - Santa Creu 2n dimecres 18.00 h Anna Ballbona
Vallcarca i els Penitents - M. Antonieta Cot 2n dijous 18.30 h Fernando Muñiz
Bon Pastor 3r dimarts 18.30 h Maria San Pedro 
Clarà 3r dimarts 18.30 h David Nel·lo
Ramon d’Alòs - Moner 3r dimarts 18.30 h Maite Roldan
La Sagrera - Marina Clotet 3r dimecres 18.00 h Pere Guixà
Nou Barris 3r dimecres 18.30 h Maria Clara Camps  
Joan Miró 3r dimecres 18.30 h David Nel·lo
Guinardó - Mercè Rodoreda 3r dijous 18.30 h Mercè Carrillo
Fort Pienc 4t dilluns 18.30 h Maite Roldán
Sant Antoni - Joan Oliver 4t dilluns 18.30 h Mario Catelli
Poble-sec - Francesc Boix 4t dilluns 18.30 h Inés Macpherson
Ignasi Iglésias - Can Fabra 4t dimecres 18.45 h Gemma Mulet
Vapor Vell 4t dimecres  18.30 h Xènia Diakonova
Collserola - Josep Miracle 4t dimecres 18.30 h Blanca Llum Vidal
Montserrat Abelló 4t dijous 18.30 h Mercè Carrillo
Gabriel García Márquez 4t dijous 18.30 h Fernando Muñiz

 

(*) Si t'agrada llegir, ets una persona sorda i portes audiòfon o implant coclear amb posició T, pots participar en aquest club de lectura. Amb la col·laboració d'ACAPPS.

Clubs de lectura 2022-2023