Qui en forma part?

El plenari del Consell Ciutadà per la Sostenibilitat 

El Plenari és l'òrgan de màxima representació, debat i participació del Consell Ciutadà per la Sostenibilitat. Els membres del Consell Ciutadà per la Sostenibilitat representen la xarxa de Barcelona + Sostenible i contribueixen a estendre la cultura de la sostenibilitat a la ciutat impulsant el Compromís Ciutadà per la Sostenibilitat, la seva implantació i seguiment.

Està integrat per:

[Eleccions 2019] A mesura que es disposi de la informació oficial corresponent a la nova organització s’anirà publicant en aquesta pàgina.

Presidència:

  • Il·lma Sra. Janet Sanz i Cid, 2a Tinent d'Alcaldessa de Barcelona.

En representació dels Grups Municipals:

  • Grup Municipal d'Esquerra Republicana.
  • Grup Municipal de Barcelona en Comú.
  • Grup Municipal Socialista.
  • Grup Municipal  de Junts per Catalunya.
  • Grup Municipal de Ciutadans.
  • Grup Municipal de Barcelona pel Canvi.
  • Grup Municipal del Partit Popular.

En representació dels districtes de la ciutat:

  • Un màxim d'una persona representant de cada districte, designada en el marc dels consells sectorials de districte corresponents als àmbits de la sostenibilitat.

En representació dels diferents sectors de les organitzacions signants del Compromís Ciutadà per la Sostenibilitat:

Associatiu i cívic:

  • Sr. Josep Lluis Soler i Montagut, representant de l’Associació Natur Catalunya.
  • Sra. Núria Pedrals i Pugès, representant d’AuS, Arquitectes per la Sostenibilitat, Col·legi d’Arquitectes de Catalunya. 
  • Sr. Joan Salabert i Loscos, representant del Centre d'Ecologia i Projectes Alternatius (CEPA) - Federació Ecologistes de Catalunya.
  • Sr. Jérémie Fosse, representant d’eco-union. 
  • Sr. Sergi López-Grado i Padreny, representant de la Federació d'Associacions de Veïns i Veïnes de Barcelona.
  • Sra. Rosa García i Segura, representant de la Fundació Catalana per a la Prevenció de Residus i el Consum Responsable - Rezero. 
  • Sr. Joan López i Carrascosa, representant de la Fundació Hospital Plató. 
  • Sra. Marta Gumà i Bondia, representant de la Lliga per a la Defensa del Patrimoni Natural - DEPANA. 
  • Sr. Josep Espigulé i Dalmau, representant de la Societat Catalana d'Educació Ambiental.

Empresarial:

  • Sr. Josep Lluís Guiu i Agustí, representant de Cellnex Telecom. 
  • Sr. Josep Maria Miranda i Garuz, representant d’ACEFAT AIE. 
  • Sr. Julio Bermejo, representant d’Arquitectura Ambiental. 
  • Sr. Josep Martínez Ruzafa, representant del Club EMAS.
  • Sra. Robert Gauxax Tolos, representant de Gas Natural Distribución SDG, S.A. 
  • Sra. María Luz Castilla i Porquet, representant de PricewaterhouseCoopers Auditores, S.L.
  • Sr. Sònia Centelles, representant de Transports Metropolitans de Barcelona.

Centres educatius:

  • Sra. Clara Casas i Casas, representant del Saint Nicholas School. 
  • Sr. Ignacio Padró i Torrejón, representant del Col·legi Maristes Sants-Les Corts. 
  • Sr. Lluís Sala i Garcia, representant del Col·legi Sant Ramon Nonat. 
  • Sr. Josep Pascual i Masana, representant de l’Escola Betània-Patmos. 
  • Sra. Maria Roca i Parpal, representant de l’Escola Bressol Municipal Cobi. 
  • Sra. Neus Pons i Prats, representant de l’Escola Font d’en Fargas. 
  • Sra. Laura Gordillo i Ferré, representant de l’Escola Nostra Senyora de Lurdes. 
  • Sr. Oriol Batlle i Gasch, representant de l’Escola Pia de Sarrià- Calassanç - Escola Pia Sant Antoni.
  • Sr. Raül Ferrando i Mompó, representant de l’Institut Barri Besòs.

Universitats:

  • Sra. Belén Zárate, representant de la Universitat Internacional de Catalunya – UIC. 
  • Sra. Maria Teresa Vilalta, representant de la Universitat de Barcelona. 
  • Sra. Mònica Figueras i Maz, representant de la Universitat Pompeu Fabra.

Col·legis professionals:

  • Sr. José Luis Casanova i Acha, representant del Col·legi de Biòlegs de Catalunya. 
  • Sr. Xavier Franch i López, representant del Col·legi d'Educadores i Educadors Socials de Catalunya. 
  • Sra. Laura Alonso de Dios, representant del Col·legi d'Enginyers Graduats i Enginyers Tècnics Industrials de Barcelona, Enginyers BCN. 
  • Sra. Gemma Solanas i Romero, representant de l’Il·lustre Col·legi d'Advocats de Barcelona.

Sindicats:

  • Sra. Laura Diéguez i Ferrer, representant de CCOO de Catalunya. 
  • Sr. Dionís Oña i Martín, representant d’UGT- Unió General de Treballadors.


Administracions:

  • Sr. Joan Pinyol i Ribas, representant de l’Àrea Metropolitana de Barcelona (AMB).

En representació de les entitats més significatives de la ciutat, signants del Compromís Ciutadà per la Sostenibilitat:

  • Sr. Alfredo Martínez-Sabadell i Miguel, representant de la Cambra Oficial de Comerç, Indústria i Navegació de Barcelona.
  • Sra. Brenda Saavedra, representant del Col·legi d’Ambientòlegs de Catalunya.
  • Sr. Miquel Donnay i Richarte, representant del Consell de Gremis de Comerç, Serveis i Turisme de Barcelona.
  • Sr. Lluís Fernández, representant del Consell de la Joventut de Barcelona.
  • Sra. Alba Cabañas i Varales, representant de Foment del Treball Nacional.
  • Sra. Natàlia Valenzuela, representant de la Fundació Institut de Reinserció Social – IRES.
  • Sr. Pere Vives i Santa Eulàlia, representant de la Fundació Pere Tarrés.
  • Sr. Alejandro Goñi i Febrer, representant de PIMEC - Petita i Mitjana Empresa de Catalunya.
  • Sr. Josep Maria Elvira i Tarancón, representant de Roba Amiga Empresa d’Inserció SL.
  • Sr. Xavier Palos i Ezquerra, representant de la Xarxa d'Economia Solidària.

Secretaria

  • Sra. Marta Cuixart Tornos.