Cicle 'Clàssica a la Reial Acadèmia'

Enrere


Programa:

Dimarts, 6 d'octubre, 'Compositors/a d'Alemanya, València i Lleida'
RITA MORAIS soprano (Portugal)
LEYRE SÁENZ DE URTURI piano (Vitòria-Gasteiz)
Clara Schumann, Richard Strauss, Joaquín Rodrigo i Enric Granados

Dimarts, 13 d'octubre, "Vespre schubertià"
ANTON SERRA flauta travessera (BCN)
RAIMON GARRIGA piano (BCN)
Franz Schubert

Dimarts, 20 d'octubre, "El genuí orgull de la música hispánica"
KIMIYO NAKAKO mezzosoprano (Japó/BCN)
MANEL SANCHEZ guitarra (BCN)
Enric Granados, Joaquín Rodrigo i Manuel de Falla

Dimarts, 27 d'octubre, "Tres segles de compositores: en ocasió del 300 aniversari del naixement de Maria Teresa Agnesi"
AURÈLIA PESSARRODONA soprano (BCN)
RAÚL SANDIN guitarra (Mèxic/BCN)
Maria Teresa Agnesi, Maria Malibran, Pauline Viardot, Violeta Parra

Dimarts, 3 de novembre, "An Evening of English Song"
EMILI GISPERT tenor (Tarragona)
MARIA-NEUS DEVESA piano (Mataró)
Franz Joseph Haydn, Ralph Vaughan Williams, Roger Quilter, John Ireland,George Butterworth, Peter Warlock, Gerald Finzi i Benjamin Britten

Dimarts, 10 de novembre, "Recital de piano"
LILIAN VÁZQUEZ piano (Badalona)
Johann Sebastian Bach, Ludwig Van Beethoven, Frédéric Chopin, Robert
Schumann i Alberto Ginastera

Dimarts, 17 de novembre, "Una Nit Original: Luke canta les seves composicions"
LUKE SANDFORD veu i piano (Anglaterra/Canadà/BCN)
Luke Sandford

Dimarts, 24 de novembre, "Macedònia musical"
WIND 4 CLARINETS
ORIOL CODINA clarinet (Vic)
UNAI GUTIÉRREZ clarinet (BCN)
JOAN ROCA clarinet (BCN)
JORDI CASAS clarinet (Blanes)
Nicolai Rimsky-Korsakov, Pedro Pascual, Jaques Prévert, Joseph Kosma,
Salvador Brotons, Beatriz Lockhart, Carlos Gardel, Astor Piazzolla i
John William

Dimarts, 1 de desembre, "Recital de flauta sola"
ANTON SERRA flauta travessera

Dimarts, 15 de desembre, "Els QUATRE ELEMENTS del romanticisme"
TRIO ARTEMIS (BCN/PALÈNCIA)
Soprano, trompa i piano
Franz Schubert, Franz Joseph Strauss i Richard Strauss

Dimarts, 22 de desembre, "Riuada riallera de Ragtimes"
ANTON SERRA flauta travessera (BCN)
JORDI RIBELL clavecí (Parets)
Scott Joplin

Dimarts, 12 de gener, "Més enllà de les tecles"
ÀNGEL VILLAGRASA piano (BCN)
KLARA VALLMAJOR expressió corporal (BCN)
Johann Sebastian Bach, Louis Daquin, Joan Baptista Cabanilles, Domènico
Scarlatti, Mateo Albéniz, Jean Philipp Rameau i George Friedrich Handel

Dimarts, 19 de gener, "Extraordinària música del segle passat de les mans d'una rising star"
LAURA FARRÉ piano (BCN)
Olivier Messiaen, Toru Takemitsu, Unsuk Chin, Josep Maria Guix

Dimarts, 26 de gener, "La gallina, el cucut i l'ase"
TRIO TRAVESSERRA (BCN/Cardedeu/Mataró)
Joseph Bodin de Boismortier, Franz Anton Hosffmeister, Abdel Vega,
Alexandre Tchérépnine, Paul Hindemith i Henri Tomasi

Horaris

Altres

Es venen les entrades a:
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi. Recollida i pagament dentrades: des de 30 minuts abans de l'inici del concert.
Se celebra a:
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi.

Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi

Adreça:
Pg Isabel II, 1
Districte:
Ciutat Vella
Barri:
Sant Pere, Santa Caterina i la Ribera
Codi postal:
08003
Població:
Barcelona

Aparcaments

Aparcament Joan de Borbó

Pl Pau Vila 1

932214436

Aparcament Rodri

C Ample 29

933104567

Aparcament de Bicicletes Parking Bike

C Hostal d'en Sol 1

933150407

Aparcament Moll de la Fusta

Pg Colom 1

932215015

Restaurants

Restaurant La Cua Curta

C Carassa 1

933100015

Restaurant Lonja de Tapas *Plta. de Montcada

Plta Montcada 5

933151447

Restaurant Pizzeria Trattoria del Mar

C Caputxes 4

933 197 757

Restaurant Lonja de Tapas *Pla Palau

Pla Palau 7

932687258

Restaurant Sagardi Gotic

C Argenteria 62

933199993

On
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
Quan
Del 06/10/2020 al 26/01/2021.

Telèfon

Tel.:
933192432
Fax:
933190216

Lloc web

Web:
www.racba.org
Web venda d'entrades:
www.fomentdelaclassica.cat

M'agrada 20

You may also be interested in...