Festival musical a Sants

12/08/2019 - 19:45

FM Sants. Hello Lilliput i Hotel Cochambre al Parc de l'Espanya Industrial, els Albercocks i un munt de grups més joves al costat de l'estació d'autobusos i concerts a tots els carrers de festa.

Si tot poble de Catalunya té el seu festival musical a l'estiu, no hi ha dubte que el de Sants és la Festa Major. En una setmana hi actuen prop de 150 grups musicals en directe, de tots els estils i per a tots els gustos i edats. N'hi ha molts que fan versions de totes les èpoques, com els Hotel Cochambre, que toquen dimarts 27 a les 23 h al Parc de l'Espanya Industrial. Serà després dels locals Hello Lilliput (21.30 h). Els Castellers de Sants organitzen concerts tots els dies de festa a la pista que hi ha al costat de l'estació d'autobusos o bé davant de Cal Borinot. I no hi ha carrer de la Festa Major de Sants on no trobis també bona música per ballar i sentir en directe.

Nit de concerts al Parc de l’Espanya Industrial (27/08)
Hello Lilliput (21.30 h). Nascut de la mà de les quatre germanes Boada, aquest és el grup guanyador de la segona edició de la Pedrera 3.8, el programa d’acompanyament de grups musicals emergents impulsat pel Centre Cultural Albareda i l’Espai Jove La Bàscula. El seu directe estètic, punyent i explosiu està influenciat per la diversitat, la revolució i la disconformitat.
Hotel Cochambre (23 h). Cançons de Barrio 13 a Depeche Mode, passant per Bon Jovi, Raffaella Carrà, Maná, Xuxa, Pereza o Bruno Mars, passades per la batedora infal·lible d’Hotel Cochambre, que assegura una festa que no oblidaràs.

Concerts al carrer de Viriat (al costat de l’estació d’autobusos)
Castellers de Sants

Dilluns 26 a partir de les 22.30 h
Homes Llúdriga, rap
Adala & The Same Song Band, reggae

Dimarts 27 a partir de les 22.30 h
Ojo de Buen Cubero, mestissatge
Seguirem, tribut a Obrint Pas

Dimecres 28 a partir de les 23 h
Miquel del Roig, cantautot
• PD Coronitas (DJ)

Dijous 29 a partir de les 22 h
EAM, rap i rock
Smoking Souls, indie-rock

Divendres 30 a partir de les 23 h
Segonamà, rock fusió
Albercocks, versions de Disney

Dissabte 31 a partir de les 22 h
Cronopios, hip-hop i funk
Atupa, rap
• PlanB (DJ freestyle)

Concerts en directe als carrers
8 Strings The Coconuts (C. Alcolea de Baix, dimecres 28, 23.00 h)
• Los 80 Principales (C. Vallespir, dimecres 28, 0.00 h | Pl. Farga, dijous 29, 23.00 h)
Abel Qué Pasa, punk (C. Papin, dissabte 31, 22.00 h)
Aisha Fay, soul timal R&B (C. Rosés, diumenge 25, 23.00 h)
Badulaque 80, grup de versions (Pl. Farga, diumenge 25, 23.00 h)
Baketomba, percussió (C. Alcolea de Dalt, dissabte 31, 2.30 h)
• La Banda de Panda, rumba bastarda (C. Valladolid, divendres 30, 22.00 h)
BCN Soulrait, soul (C. Guadiana, dilluns 26, 23.00 h)
Beat Road, blues i rock (C. Galileu, dissabte 24-25, 1.30 h)
Black Smoke, rock (C. Guadiana, divendres 30, 22.30 h)
Blas Picón & Three Times Losers (C. Guadiana, dimecres 28, 23.00 h)
• De Carajillos, rumba (Pl. Bonet i Muixí, divendres 30, 11.00 h
| C. Papin, divendres 30-31, 0.00 h)
Catalan, percussió (C. Alcolea de Dalt, dissabte 31, 2.30 h)
• Duo Celeste (C. Valladolid, dissabte 24, 22.30 h)
• Orquestra Celeste (C. Valladolid, dissabte 31, 23.00 h)
• Cobla Ciutat de Terrassa, sardanes (C. Galileu, dimecres 28, 17.30 h)
Commando 9mm, punk madrileny (C. Vallespir de Baix, divendres 30, 23.40 h)
Cool Cat Combo, swing (C. Alcolea de Baix, dijous 29, 22.00 h)
Clotildes, versions (C. Sagunt, dissabte 31, 23.00 h)
Dantuvi, rumba (Pl. Farga, dilluns 26, 23.00 h
| C. Galileu, dijous 29, 23.30 h | C. Vallespir, dissabte 31, 0.30 h)
Deceleratrix, disco-funk (C. Guadiana, dilluns 26-27, 0.30 h)
Despit, ska i rock (C. Finlàndia, dissabte 24, 23.30 h)
• El Diluvi, música mestissa (C. Vallespir de Baix, dijous 29, 22.30 h)
Dubcat, electrònica (C. Sagunt, diumenge 25, 22.30 h)
Evil Rosebud, blues, swing i rockabilly (C. Vallespir, diumenge 25, 22.00 h)
• The Flaming Shakers, tribut als Beatles (C. Robrenyo, dissabte 24, 23.00 h)
Fugados d’Alcatraz (C. Galileu, dissabte 31, 23.00 h)
Funkotenko (C. Robrenyo, divendres 30, 23.00 h)
• Meritxell Gené i Aina Torres (C. Vallespir de Baix, dissabte 31, 21.30 h)
• Alumnat de l’escola Gràcia Flamenca (Pl. Farga, dilluns 26, 21.00 h)
Grillone’s Band, rock (C. Galileu, dissabte 24, 23.30 h)
• El Guateque (Pl. Farga, dissabte 24, 23.00 h
| C. Rosés, dilluns 26 i dijous 29, 22.30 h)
• Orquestra Guateque (C. Rosés, dissabte 31, 23.00 h)
Insershow, versions punk (C. Vallespir de Baix, divendres 30-31, 1.30 h)
Ismael González, “Resiliencia Tour 19” (C. Rosés, diumenge 25-26, 0.00 h)
Jam de l’Hortet (Pl. Bonet i Muixí, divendres 30)
Joan Vilalta i la Cubana Band (Apartaments  Josep Miracle, dijous 29, 19.00 h)
• Cobla Jovenívola, sardanes (C. Finlàndia, dimecres 28, 18.00 h)
Keloidrop, rock alternatiu (C. Vallespir, dimecres 28, 22.00 h)
Kesol (Pl. Bonet i Muixí, divendres 30)
Lauzeta, folk (C. Alcolea de Baix, divendres 30, 16.00 h)
Lil Bonzai, samba, hip-hop, rock, soul i funk (C. Valladolid, dijous 29, 20.30 h)
Marina Tuset, jazz en acústic (C. Papin, diumenge 25, 12.00 h)
Madame Baiao, ritmes brasilers (C. Papin, dissabte 24, 23.00 h)
• La Màlaga Essència Rumbera (C. Vallespir de Baix, dissabte 24-25, 0.45 h)
Malavida, pop-rock (C. Vallespir, dijous 29, 23.00 h | Pl. Farga, dissabte 31, 23.00 h)
Mama Patxanga, música mestissa (C. Vallespir, dissabte 31, 22.30 h)
Mancha’e Plátano, ritmes afrocaribenys (C. Papin, dissabte 24, 22.00 h)
Mar Brava, havaneres (C. Guadiana, diumenge 25, 17.30 h)
Mar i Vent, havaneres (C. Valladolid, dilluns 26, 22.30 h)
• Dúo Mediterráneo (C. Valladolid, diumenge 25, 22.30 h)
• Cobla Mediterrània (C. Vallespir, dijous 29, 18.00 h)
Mighty Vidz, soundsystem del barri (C. Vallespir de Baix, dilluns 26, 18.30 h)
Miguel Aranda, cançó d’autor feta a Barcelona (C. Sagunt, dissabte 31, 12.30 h)
• Orquestra Millenium (C. Alcolea de Baix, dissabte 24, 23.05 h)
• Orquestra La Montecarlo (Pl. Farga, dimecres 28, 17.30 i 23.00 h)
• Grup Montjuïc, havaneres (C. Rosés, dimecres 28, 18.00 h
| C. Galileu, dijous 29, 19.30 h)
Morena (C. Comtes de Bell-lloc, diumenge 25, 19.30 h)
Motorpriest, rock (C. Guadiana, divendres 30, 22.30 h)
Napay i Salay Bolivia, ritmes tradicionals andins (C. Papin, dimecres 28, 20.00 h)
Nautilus (C. Vallespir, diumenge 25-26, 0.00 h)
• Coral N’Clau Vocal (C. Finlàndia, dijous 29, 22.00 h
| C. Sagunt, dissabte 31, 19.00 h)
New Generation (Pl. Bonet i Muixí, divendres 30)
Newitas, rumba (C. Guadiana, dissabte 31, 23.00 h)
• La Nova del Vallès, sardanes (C. Alcolea de Baix, diumenge 25, 17.30 h)
Nyabingy sound (C. Vallespir de Baix, dimecres 28, 22.15 h)
Oshun, rumba (C. Galileu, dijous 29-30, 0.30 h)
• Los Pasantes, versions de rock’n’roll (C. Robrenyo, dissabte 24-25, 1.00 h)
Pascual & els Desnatats (C. Comtes de Bell-lloc, dissabte 31, 19.30 h)
Playman, versions (C. Comtes de Bell-lloc, dissabte 24, 22.30 h)
Pirat’s Sound Sistema (C. Vallespir de Baix, dimecres 28, 22.15 h)
Pirats pel Mar, havaneres (C. Papin, dijous 29, 22.00 h)
Port-Bo, havaneres (C. Vallespir, dilluns 26, 23.00 h | C. Finlàndia, dimecres 28, 22.00 h)
• La Principal del Llobregat, sardanes (C. Valladolid, diumenge 25, 11.30 h
| Pl. Farga, dissabte 31, 18.00 h)
• El Putu Nota, hip-hop (C. Vallespir de Baix, dissabte 31, 22.40 h)
Quatre Vents, redescobreix la gralla amb cançons actuals, dissabte 24, 22.30 h)
Ràdio 75, versions de rock (C. Valladolid, divendres 30-31, 0.00 h)
Ratpenat, punk santsenc (C. Vallespir de Baix, divendres 30, 22.00 h)
Resiliència, rap manlleuenc (C. Vallespir de Baix, dissabte 24, 23.15 h)
Revenja, punk (C. Alcolea de Dalt, dimecres 28, 23 h)
• La Ribera, havaneres (C. Alcolea de Dalt, dilluns 26, 23.00 h)
Rocking Horses, hard rock (C. Vallespir de Baix, dijous 29-30, 0.30 h)
• Orquestra Royal Dance (C. Alcolea de Baix, divendres 30, 23.00 h)
• The Royal Melon Orchestra, soul (C. Alcolea de Dalt, diumenge 25, 12.00 h)
Rude Pride, punk (C. Alcolea de Dalt, dimecres 28, 23 h)
Rumba Tarumba (C. Guadiana, dissabte 31, 23.00 h)
Sandunguera, rumba catalana (C. Robrenyo, dilluns 26, 23.00 h | C. Valladolid, dimecres 28, 21.30 h | C. Guadiana, dijous 29, 23.00 h | Pl. Bonet i Muixí, divendres 30)
Santi Carulla, cantant de Los Mustang (C. Rosés, dijous 29, 22.30 h)
Scaramouche, swing (C. Papin, dimecres 28, 22.00 h)
• Orquestra The Show Time (C. Alcolea de Baix, dissabte 31, 23.00 h)
• The Sick Boys, rock’n’roll de Sants (C. Vallespir de Baix, diumenge 25, 22.30 h)
• El Sobrino del Diablo (C. Vallespir de Baix, diumenge 25, 21.00 h)
Som Caliu, rumba de Sants (C. Vallespir de Baix, dissabte 31-1, 0.00 h)
Son de la Rambla (C. Guadiana, diumenge 25, 23.00 h)
• Los Suplentes, cançons dels Beatles i dels 60 (C. Finlàndia, dilluns 26, 23.45 h)
• The Sybarites, ska i reggae (C. Sagunt, dissabte 24, 23.00 h)
Telewawachilili, folk (C. Valladolid, diumenge 25, 18.00 h)
Tesa, rap rural i feminista (C. Papin, divendres 30, 22.30 h)
Track’s Bar, rock (C. Alcolea de Dalt, divendres 30, 23.00 h)
• La Trocamba Matanusca, so balcànic (C. Vallespir de Baix, dissabte 31-1, 1.45 h)
• The VIP Band (C. Guadiana, dissabte 24, 23.30 h)
Vladimir (C. Guadiana, diumenge 25, 13.00 h)
Wiwi Rock Band (C. Vallespir de Baix, dijous 29, 21.30 h)
Xarxa, havaneres (C. Alcolea de Baix, diumenge 25, 22.30 h)
Xiula (C. Vallespir de Baix, dijous 29, 18.30 h)
Xnight, rock (C. Guadiana, divendres 30, 22.30 h)
• Duo Zenit, grup de versions (C. Robrenyo, dimecres 28, 23.00 h)

Concerts en directe als espais alternatius
At-Aski + Paradoxus Luporum (Rambla de Sants, dimecres 28, 20 h)
Birras Terror (C. Burgos, dissabte 24, 21 h)
• The Cabrians (Parc de l’Espanya Industrial, dissabte 31, 21 h)
Elane & Santa Salut (Rambla de Sants, diumenge 25, 22 h)
Fandango Jarocho, folk mexicà (Rambla de Sants, dijous 29, 21 h)
Hexen (Parc de l’Espanya Industrial, dissabte 31, 21 h)
Inèrcia (C. Muntadas, dissabte 24, 22 h)
Insershow (C. Muntadas, dissabte 24, 22 h)
Jazzwoman, rap (Rambla de Sants, diumenge 25, 22 h)
Kike Tormenta (C. Cáceres, dijous 29, 13 h)
Lucha en Bermudas (C. Cáceres, dijous 29, 22.30 h)
Martín Batalla (C. Burgos, dilluns 26, 20 h)
Mateólika (C. Burgos, dissabte 24, 21 h)
Mestre Guim (C. Muntadas, dilluns 26, 21.30 h)
Miss Loopita (C. Cáceres, dijous 29, 22.30 h)
• Las Niñas del Corro, rap (Rambla de Sants, diumenge 25, 22 h)
Óscar & Friends (Rambla de Sants, dimecres 28, 20 h)
• Pop (ex Cranc) (Parc de l’Espanya Industrial, dissabte 31, 21 h)
• La Porteña y los Piratas (C. Burgos, dilluns 26, 20 h)
Punksets (C. Burgos, dissabte 24, 21 h)
Quimera (C. Cáceres, dissabte 24, 21 h)
Rage to Antonio Machine (Parc de l’Espanya Industrial, dissabte 31, 21 h)
Rembiki, música balcànica (C. Cáceres, dimecres 28, 22 h)
Renato al Aparato (C. Cáceres, dijous 29, 22.30 h)
Saheli, Bollywood (C. Cáceres, dissabte 24, 21 h)
• El Sobrino del Diablo (C. Muntadas, dimecres 28, 21.30 h)
Tarantination, versions de Tarantino (Rambla de Sants, dissabte 24, 22 h)
Vacío Negro (Rambla de Sants, dimecres 28, 20 h)
Violet Mistake (Rambla de Sants, dimecres 28, 20 h)
• El Virus de Barna (C. Cáceres, dijous 29, 15 h)