Arxiu Companyies Residents

Al llarg dels anys que està en marxa el projecte, més de 35 companyies han passat pels nostres espais, abordant en les seves propostes múltiples dimensions del camp escènic: dramatúrgia, danses urbanes, performance, flamenc, nous llenguatges, acrobàcies, música electrònica, circ contemporani i teatre físic, entre altres. Aquesta diversitat escènica ha permès oferir un espai interdisciplinari de suport i exploració per als creadors escènics, i acostar nous llenguatges i tendències escèniques al barri de Sant Martí de Provençals, amb l’objectiu de formar nous públics i interessos culturals al territori.

Coneix els projectes que han estat part de la nostra convocatòria de suport a la creació.

> COMPANYIES RESIDENTS 2017/2018

  1. AdriMascort amb 'Autoretrat' (dansa contemporània) - *No farà residència per incompatibilitat d'horaris.
  2. Miranda Alfonso amb 'Hilando Liando' (nom provisional) (flamenc, dansa espanyola)
  3. Sandra Sotelo & Néstor Calderer amb 'Arrítmies - Ad Libitum' (dansa performance i música).
  4. Cia Momo Teatro amb 'Porlocualo de Giuseppe Bertolucci' (teatre).
  5. Àngela Peris amb 'Hola Lola!' (dansa - nous llenguatges)
  6. Francesca Merisio amb 'Absurdum Delirium femme placer' (multidisciplinar - circ).

> COMPANYIES RESIDENTS 2016/2017

  1. Montón de Paja y Trigo (dansa contemporània) 
  2. Matías Kruger i Marc Fernández -'Ior'(dansa/acrobàcia/teatre físic)
  3. Rubén Rio (circ-teatre gestual) 
  4. Cia. Fac-of  - 'Inèrcia'(teatre)
  5. Luka Chkhaidze -' Shedding / Mudant' (dansa/teatre) 
  6. Cia Úlver  
  7. Andrea Thorson (circ/acrobàcies)
  8. Cia: Toc Toc Théâtre (circ/clown/teatre gestual)
  9. Cia: Rue Midi (teatre post-dramàtic) 
  10. Rachel Tew / dance group ra (dansa/audiovisuals)
  11. Grupo Rotonda (dansa/música electrònica)

> COMPANYIES RESIDENTS DES DE FEBRER 2016

  1. Emanuel Santana - 'Trans in Satnam' (Dansa-Teatre-Performance)
  2. Rocío Limo - 'Comer manzanas' (Performance)
  3. Three Planes Collective amb Isabel López (Dansa contemporània)
  4. Juny Sun i Godlive Lawani (Dansa contemporània)

> COMPANYIES RESIDENTS DES DE NOVEMBRE 2016

  1. Luka Chkhaidze - 'Nedant al mar' (dansa/ teatre experimental)
  2. Cia. El Cruce/Rubén Río - 'La prueba - Exit' (circ contemporani / teatre físic / música)
  3. Cia. Matias Krüger i Marc Fernández'Dabka'  (dansa / circ contemporani)
  4. Cia. Fac-òf - 'Inèrcia' (teatre)
  5. Cia. Úlver - 'Màquina Lolita' (teatre)
  6. Montón de Paja y Trigo/Javier Guerrero Nieto - 'Avenida Paradise' (dansa contemporània / noves dramatúrgies)

> COMPANYIES RESIDENTS 2015-2016

  1. ImpactaT Teatre - 'Sense Pausa' (teatre)
  2. Mireia Piñol i Nadia Pesarrodona (Dansa contemporània)
  3. Cia Roots (danses urbanes)
  4. Triana Doce, Inma Martínez i Bruno Sraer - 'Agua trae' (fusió de danses afrocubanes)
  5. Cia El Cruce - 'Punt i coma' (teatre-circ)
  6. La Insòlita Produccions - ‘Un viaje a la luna’ (teatre)
  7. The Red Flamingas - ‘Circ Glacé’ (Circ i Clown) 

> COMPANYIES RESIDENTS 2014-2015

  1. BCN Roller Dance (dansa sobre patins) 
  2. Diego Garrido - ‘Sin Miedo’ (dansa experimental) 
  3. Cia. Dimpro - ‘Puppets’ (dansa contemporània) 
  4. Cia. Cero - ‘Chiquita Equinoccio’ (dansa contemporània) 
  5. Romain Chat i Quim Vilagran - ‘El Otro’ (dansa performace) 
  6. Glòria Llevat i Jaime Barbosa - ‘Buscant un lloc’ (dansa contemporània)  
  7. Cia Èxtasis - ‘Kátharsis’ (teatre)

> COMPANYIES RESIDENTS 2013-2014

  1. Natalia Jiménez - ‘Proyecto Conjugaciones’ (dansa contemporània)
  2. FDout - ‘Close to the body’ (dansa i música experimental)
  3. Laura Guiteras - ‘Mrs. Brownie’ (música i titelles)
  4. Roser Tutusaus i Tara Motazed - ‘At any price’ (dansa contemporània)
  5. Mai Rojas - ‘Una ventana al mundo’ (mim i teatre físic)
  6. Francisco Córdova - ‘En 3a persona’ (dansa i teatre físic)

Compartir